POKAZ SAMOOBRONY

W ramach realizowanego projektu „Wybieram zdrowie” nauczyciele wychowania fizycznego zaprosili studentkę Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu – Kamilę Bereźnicką. Przeprowadziła ona cykl lekcji, podczas których nasi uczniowie (zwłaszcza dziewczęta) uczyli się odpowiednio reagować w przyszłości w sytuacjach zagrożenia, np. na ulicy, w środkach komunikacji miejskiej czy pubie.

Uczniowie wykonywali ćwiczenia, które pomogą im obronić się w sytuacji zagrożenia oraz mające za zadanie zdezorientować przeciwnika i szybką ucieczkę.

Dezorientacja przeciwnika i szybka ucieczka są ważniejszymi elementami samoobrony niż ciosy, rzuty czy zakładanie  dźwigni – podkreślała prowadząca zajęcia Kamila, która na co dzień pasjonuje się sztukami walki.

Dziękujemy za lekcję życia!

DSC_0003 DSC_0004 DSC_0008 DSC_0009 DSC_0010 DSC_0012