Home
Piłka ręczna – rywale zbyt mocni!!

Na początku października odbył się pierwszy etap rozgrywek Licealiady w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt w roku szkolnym 2019/2020.

Najpierw do rywalizacji przystąpiły dziewczęta, które po losowaniu przydzielono do grupy razem z dziewczętami z XX LO  oraz  z ZSGD. Pierwszy mecz nasze dziewczęta rozegrały z zawodniczkami z XX LO . Po zaciętym i wyrównanym starciu  zwycięsko z tego pojedynku wyszły nasze reprezentantki  z  wynikiem 6 : 5.

W kolejnym meczu przyszło nam się zmierzyć ze szkołą, w której  dziewczęta na co dzień trenują piłkę ręczną w klubie  „Pyrki Poznań”. Rywalki niestety, okazały się zbyt mocne i musieliśmy uznać ich wyższość, a mecz zakończył się wynikiem 12: 2 dla ZSGD. Pomimo różnicy w umiejętnościach,  naszym dziewczętom należą się duże słowa uznania za podjętą walkę i zaangażowanie!

Nasza drużyna wystąpiła w składzie :

Kornelia Nowak( Br), Katarzyna Wielgosz (Kapitan zespołu), Magdalena Nojman, Julia Mierzejewska, Gabi Ossowska, Zofia Brylak, Anna Majcher, Marta Konarczak, Karolina Łopatka, Ola Jędruszuk, Wiktoria Gradecka, Julia Król, Ola Smulczyńska, Alicja Rychlewicz

We wtorek 8 października br. do rywalizacji przystąpili chłopcy, którzy  zagrali z XI LO oraz ZSBD.

Pierwszym rywalem okazała się szkoła ZSBD. Mecz początkowo był wyrównany, ale z każdą kolejną minutą gry, nasi chłopcy grali coraz lepiej i powoli powiększali przewagę bramkową, co ostatecznie dało nam wygraną i mecz zakończył się wynikiem 12: 8 dla „TRÓJKI”.

W następnym meczu z XI LO  potrzebowaliśmy  zwycięstwa, żeby myśleć o awansie do kolejnego etapu, gdyż  awansują tylko zwycięzcy grup! Mecz był   bardzo wyrównany i  i na przerwę schodziliśmy minimalnie, ulegając rywalowi. Niestety, w drugiej połowie meczu popełniliśmy kilka błędów, które wykorzystali rywale i pokonali nas przewagą pięciu bramek. Niewiele zabrakło tym razem do awansu. Naszym chłopcom również należą się słowa uznania za grę  i zaangażowanie!

Nasza drużyna wystąpiła w składzie:

Michał Waszkowiak ( Br) , Łukasz Czarnik( Kapitan zespołu), Jan wójcik, Igor Balcerkiewicz, Adrian Rodziejczak, Adam Kledzik, Stanisław Szyszka, Bartosz Tomkowiak, Kacper Godzich, Paweł Kellar, Mateusz Rupniewski, Kacper Kiciński.

Chciałbym bardzo podziękować  naszym tegorocznym maturzystom, gdyż była to dla nich ostatnia Licealiada. W szczególności dziękuję kapitanom drużyn Katarzynie i Łukaszowi – za wzorową postawę sportową  podczas zawodów – oraz  naszej absolwentce Marcie, która  pomaga podczas treningów oraz w przygotowaniach do zawodów!