„Pigmalion”

8 października 2018 roku klasy ID oraz IB wraz z panią profesor Beatą Bartłomiejczak i profesor Anną Włodarczak wzięły udział w spektaklu anglojęzycznym „Pigmalion”. Całość została wystawiona w przestrzeni Kina Apollo i od początku wzbudziła zainteresowanie widzów.

Przedstawienie stanowiło idealną okazję, aby wykorzystać znajomość języka angielskiego w praktyce. W dodatku była to szansa usłyszenia brytyjskiego i irlandzkiego akcentu. Dramat napisany przez George’a Bernarda Shawa opowiada o profesorze Higginsie i jego zakładzie z przyjacielem Pickeringiem. Celem sporu jest udowodnienie, że w ciągu sześciu miesięcy z biednej kwiaciarki Elizy można zrobić prawdziwą damę. Profesor uczy kobietę poprawnej gramatyki i zachowania, aby w punkcie kulminacyjnym przedstawienia udowodnić, że jest to wykonalne.

Sceneria, kostiumy i sama realizacja zadziwiły wszystkich, nie można zapomnieć o świetnej grze aktorskiej, która nie pozostała w tyle. W podziękowaniach publiczność (w tym uczniowie naszej szkoły) nagrodziła aktorów gromkimi brawami.

Po zakończeniu spektaklu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie na tle Kina Apollo, a następnie wróciliśmy do budynku naszej szkoły.

Czy Elizie udało się zostać prawdziwą damą? My już znamy odpowiedź na to pytanie, teraz od Was zależy, czy wybierzecie się na spektakl lub sięgnięcie po dramat autorstwa Shawa.

Maksymilian Kuznowicz

20181008_114600