Odwiedziny Muzeum Narodowego przez klasę IID

Uczniowie klasy IID uczestniczyli w wyjściu do Muzeum Narodowego znajdującego się na ulicy Aleje Marcinkowskiego 9 w Poznaniu. Nasze spotkanie rozpoczęło się lekcją muzealną dotyczącą epoki Młodej Polski.

Wspaniałe obrazy Jacka Malczewskiego lub Stanisława Wyspiańskiego zapierały dech w piersiach każdej osobie znajdującej się w tym pomieszczeniu. Piękne dzieła XX-wiecznych malarzy odznaczały się głębokim symbolizmem, który wywierał emocje u odbiorców, a jasne, dominujące barwy ukazywały piękno danej chwili. Tematyką obrazów młodopolskich autorów była chłopomania,  czyli zachwyt polskimi wsiami, ale również egzaltacja i motywacja polskimi górami.

Spotkanie uczniów w Muzeum Narodowym podsumowano samodzielną ekspresją oraz fascynującą interpretacją tych wspaniałych dzieł sztuki, co pozwoliło nam poszerzyć swoje horyzonty i poczuć emocje samego artysty.

Wyjście uczniów klasy IID do takiego pięknego miejsca było świetnym doświadczeniem. Dzieła sztuki, które tam ujrzeliśmy opowiadały swoją osobistą historię, a poprzez cechy impresjonistyczne w nich ukazane, pozostaną w naszych sercach i pamięci na zawsze.

Dagmara Wosiewicz, klasa IIDIMG_1965