Niepodległa

Listopad i grudzień to miesiące, które przebiegają pod znakiem niepodległości. Z tej to okazji zespół historyczny przygotowuje dla uczniów III LO dwa konkursy. Pierwszy z nich, w formie quizu patriotycznego, odbędzie się  10 listopada 2021 r. w formie online.

Drugi konkurencja to konkurs na najlepszy plakat historyczny pod hasłem-Niepodległa. W ramach tego przedsięwzięcia  każda klasa przygotowuje jeden plakat. Technika jest dowolna. Oceniane są  nie tylko walory plastyczne plakatu, ale również  jego aspekt historyczny. Oczywiście, liczy się także pomysł! Podpowiadamy, że odzyskanie niepodległości przez Polskę  to szeroki temat. Obejmuje on również wydarzenia związane z naszym regionem. Wszak niebawem będziemy obchodzić  kolejną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

O  szczegółach w/w przedsięwzięć powiadomiliśmy wcześniej uczniów i nauczycieli w drogą mailową.

Życzymy powodzenia!

Zespół nauczycieli historii III LO