NATIVITY PLAY PROJECT – PROJEKT JASEŁKA 2018

It’s Christmas 2018… It’s time to hear the greatest story ever told… as we… search for a staaaaar!!!!! Yes! This is… Strictly The Voice of X Factor meets Bethlehem’s Got Talent.(biblesociety.org.uk)

Takimi słowami rozpoczęła się rewelacyjna prezentacja Projektu Jasełka 2018
w naszym liceum.

Uczennice i uczniowie klas 1A i 1C przygotowali w języku angielskim tradycyjną wersję historii Narodzenia Pańskiego z elementami współczesnego życia – hulajnogą zamiast osiołka, czy GPS-em w iPhonie, który wskazał drogę do Betlejem. A wszystko ujęte zostało w konwencji połączonych reality show: The Voice, X Factor i Masz Talent.

Podobnie jak w oryginalnych wersjach tych konkursów, i w naszym projekcie szukaliśmy gwiazdy. Na przesłuchania zgłosiła się młodziutka Maryja
z Nazaretu, wesoły Józef, groźny imperator Cezar August i nieśmiała Gwiazda Betlejemska, za którą podążały trzy cool Królowe – Magowie. Pojawiła się także Tańcząca Gwiazda (w tej roli niesamowity Grzegorz Smoczyk) oraz zaspani Pastuszkowie, by wraz z wymagającymi Jurorami oświadczyć, że jedyną Gwiazdą jest nowo narodzony Jezus.

We’ve been searching for our star and here he is. Our hero. Born to us as a tiny baby. There’s no bigger name. No name higher than his name. Yes, it’s Jesus, the King of Kings and the Lord of Lords.(biblesociety.org.uk)

Wesołych Świąt!

Bogusława Miśków