Metafizyka istnienia, czyli prolegomena do filozofii śmierci

Dnia 20 maja odbył się w naszej szkole wykład pod tytułem „Metafizyka istnienia, czyli prolegomena do filozofii śmierci,” poprowadzony przez doktora nauk humanistycznych z zakresu filozofii Stefana Szarego. Wzięły w nim udział klasy IF oraz IE. Tematyka, jaką jest śmierć to uniwersalna kwestia, szczególnie ważna dla osób wiążących przyszłość z medycyną.

Doktor S. Szary przybliżył nam znaczenie danego terminu i w ciekawy sposób przedstawił różne aspekty śmierci. Mówiąc o potędze śmierci posłużył się stwierdzeniem „Jak śmierć potężna jest miłość.”

Prowadzący poruszył także kwestię tajemnicy istnienia i konieczności zachowania wobec niej szacunku. Dwugodzinny wykład pozwolił uczniom lepiej zrozumieć istotę tego trudnego tematu.

Na koniec doktor S. Szary zostawił nas z pytaniem, co kryje w sobie pojęcie godnej śmierci, dając nam możliwość odpowiedzi i konsultacji drogą mailową.