Matematyczne przeboje

Zapraszam uczniów do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Plastycznym „Matematyczne przeboje”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki.

Celami konkursu są:

– popularyzacja matematyki,

– propagowanie i rozwijanie aktywności artystycznej wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym,

– rozbudzanie twórczej inwencji dziecka oraz kształtowanie samodzielnego i kreatywnego myślenia,

– rozwijanie umiejętności prezentowania własnych obserwacji i przemyśleń.

Pracę plastyczną – zainspirowaną matematyką – można wykonać w dowolnej technice (malarskiej, rysunkowej, graficznej, mieszanej) w formacie A4 lub A3 i należy ją dostarczyć do poniedziałku – 10 grudnia br. W załączniku znajduje się regulamin konkursu.

Zachęcam do zapoznania się z twórczością Mauritsa Cornelisa Eschera, która może stać się dla Was konkursową inspiracją (zdjęcie tytułowe: „Convex and Concave” (1955)).

Liliana Skrycka-Kuźniewska

Regulamin_Konkursu