Home
MASZ WIELKĄ WARTOŚĆ
Fundacja

MASZ WIELKĄ WARTOŚĆ

W dniu 19 listopada br. klasa 2e uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielami Fundacji MASZ WIELKĄ WARTOŚĆ, natomiast klasy: 1e i 1f w takim spotkaniu uczestniczyły 23 listopada.

Przedstawiciele Fundacji opowiedzieli młodzieży o rodzajach niepełnosprawności oraz różnych sposobach komunikowania się z osobami z niepełnosprawnością. Poruszyli także kwestię obaw i wątpliwości, jakie towarzyszą osobom sprawnym w sytuacjach, kiedy spotykają osoby z różnymi niepełnosprawnościami codziennych sytuacjach: w tramwaju, autobusie i na ulicy.

Podczas spotkań nasi Goście zwrócili uwagę przede wszystkim uwagę na fakt, że bez względu na to, czy jesteśmy osobami pełnosprawnymi czy z niepełnosprawnością – posiadamy wiele wyjątkowych cech, dzięki którym możemy, zgodnie ze swoimi możliwościami, aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym.

Osoby zainteresowane tematem miały możliwość zapisania się na warsztaty, podczas których nastąpi pogłębienie poruszonego podczas spotkań tematu oraz nauka obsługi wózka, którym poruszają się osoby z niepełnosprawnością ruchową.

 

Agnieszka Klimek

Aleksandra Misiak

Katarzyna Banaszak