Macierzy i wyznaczników ciąg dalszy

Macierzy i wyznaczników ciąg dalszy.

W piątek 8.01.2016, odbył się na Politechnice Poznańskiej ostatni w tym roku szkolnym wykład dla klas akademickich związany z matematyką. Dr Marian Liskowski odkrywał przed nami tajniki sposobów rozwiązywania układów równań liniowych z zastosowaniem macierzy i wyznaczników. Już wiemy jak wyznaczać macierze odwrotne, umiemy stwierdzić, czy macierz jest osobliwa, czy wreszcie jak sprytnie liczyć wyznaczniki, by nie uwikłać się w żmudne obliczenia. Zajęcia okazały się bardzo praktyczne i dały nam dużo satysfakcji. Dziękujemy jeszcze raz prowadzącemu, panu Liskowskiemu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym podejmie się on współpracy z nami.

Zgodnie z obietnicą, uczniowie klas Linux będą mieli możliwość wglądu w treść wykładów, które zostaną zamieszczone na szkolnej platformie po feriach zimowych.

Małgorzata Rożek

IMG_2335 IMG_2336 IMG_2337 IMG_2338 IMG_2339 IMG_2340