Szkolny konkurs języka niemieckiego

Zapraszamy uczniów z klas I i II  do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Języka Niemieckiego organizowanym pod hasłem:

„Niemcy w Poznaniu i w Wielkopolsce”

Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie zamieszczonym poniżej.

Konkurs z języka niemieckiego

„Niemcy w Poznaniu i w Wielkopolsce”

Regulamin  Szkolnego Konkursu z Języka Niemieckiego

• 1. ORGANIZATOR KONKURSU

1. Organizatorem SZKOLNEGO KONKURSU JĘZYK NIEMIECKIEGO zwanego dalej Konkursem są nauczyciele języka niemieckiego, języka polskiego i historii III Liceum Ogólnokształcącego.

• 2. CELE KONKURSU

1. Rozwijanie wśród uczniów zainteresowań językiem niemieckim i pogłębianie motywacji do nauki języka niemieckiego.
  2. Integracja wiedzy z zakresu języka niemieckiego, języka polskiego i  historii.
  3. Zachęcenie do poszukiwań, pogłębiania wiedzy i korzystania z różnych źródeł, a także samodzielnego działania w zakresie określonym w Konkursie.

• 3. ZAŁOŻENIA OGÓLNE

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I i II  w ramach grup początkujących i zaawansowanych uczęszczających do III Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu.
  2. Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.
  3. Konkurs obejmuje etap szkolny.

• 4. ZASADY KONKURSU

1. Konkurs przeprowadza Komisja złożona z nauczycieli języka niemieckiego, języka polskiego i historii.
  2. Zadaniem uczniów jest nakręcenie filmu o Niemcach, którzy zapisali się w historii Poznania i Wielkopolski.
  3. Uczniowie mogą pracować w dwuosobowych grupach.
  4. Długość filmu: 3-5minut.
  5. Film ma być przygotowany w języku niemieckim.
  6. Uczniowie są zobowiązani do przedłożenia listy dokumentującej źródła z jakich korzystali.
  7. W konkursie ocenie podlegają poziom merytoryczny, bogactwo źródeł znajomość poetyki elementów poetyki dzieła filmowego: środki wyrazowe w filmie, organizacja czasu i przestrzeni, kompozycja obrazu filmowego, montaż i ciekawy pomysł na prezentację wybranych postaci.
  8. Premiowane są miejsca 1, 2 i 3.
  9. Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo nagrody rzeczowe.

• 6.TERMINY i ZGŁOSZENIA DO KONKURSU

1. Filmy wraz z dokumentacją źródeł chętni uczniowie przekazują jednej  z trzech członkiń Komisji Konkursowej: Pani mgr Karolinie Berdzik, Pani mgr Aleksandrze Francuz, Pani mgr Agnieszce Jankowiak- Maik.
  2. Ostateczny termin składania prac : 26 maja kwietnia 2017.
  3. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone: 1 czerwca 2017.
  4. Uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu nastąpi dnia 1 czerwca 2017 podczas dużej przerwy.

Autor konkursu: Karolina Berdzik