KONKURS RECYTATORSKI – POETS AND THE ENGLISH SCENE

Na początku kwietnia 15 uczniów z  klas pierwszych i drugich uczestniczyło w szkolnym konkursie recytatorskim poezji angielskiej. Uczniowie sięgnęli po wiersze najwybitniejszych twórców literatury angielskiej. Wśród recytowanych utworów znalazły się między innymi: monolog Williama Szekspira Seven Ages of Man, ballada Williama Wordswortha We are Seven czy piękny wiersz Rudyarda Kiplinga The Way through the Woods. Jurorem konkursu był pan Tim Hazell, który jest doświadczonym nauczycielem języka angielskiego, a obecnie specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń metodycznych dla nauczycieli. Pan Hazell wysoko ocenił wszystkie recytacje oraz pokreślił, iż trudno było wydać werdykt.

I miejsce zdobyła Patrycja Cegłowskia, która recytowała wiersz The Listeners pióra Waltera de la Mare.

II miejsce wywalczyła Julia Wardak. Jej wiersz to The South Country napisany przez Hillaire Belloca.

III miejsce zdobyła Julia Lasecka recytując O Captain, my Captain Walta Whitmana.

Wyróżnienia przypadły Agnieszce Pawlikowskiej za The West Wind Johna Masefielda oraz Magdalenie Trafankowskiej za Seven Ages of Man.

Ja, ze swojej strony, dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie oraz wspaniałe recytacje. Specjalne podziękowania należą się duetowi prowadzącemu konkurs. Duet ten tworzyli Aleksandra Sobota oraz Adam Szymczak.

Ewa Staszak