Konferencja promująca najnowszy tom Kroniki Miasta Poznania (2/2018) pt. Plac Wiosny Ludów.

W dniu 12 września 2018r. o godz. 17.00 w auli III Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Kantego w Poznaniu odbyła się konferencja promująca najnowszy tom Kroniki Miasta Poznania (2/2018) pt. Plac Wiosny Ludów. W tomie znalazł się artykuł poświęcony historii III Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Kantego autorstwa Pani mgr Agnieszki Jankowiak-Maik, nauczycielki historii. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Kolegium Redakcyjnego Kroniki Miasta Poznania, Wydawnictwa Miejskiego Poznania oraz dyrektor, nauczyciele i uczniowie klas humanistycznych – akademickich III LO.

Tematyka poszczególnych artykułów została zaprezentowana przez Pana prof. Przemysława Matusika (przewodniczącego i redaktora naczelnego Kolegium Redakcyjnego) oraz Panią dr Magdalenę Mrugalską-Banaszak (zastępcę redaktora naczelnego, dyrektora Muzeum Historii Miasta Poznania, a jednocześnie Absolwentkę III LO w Poznaniu).

Dla słuchaczy, zwłaszcza dla uczniów i nauczycieli III LO, niezwykle interesujące okazały się wystąpienia Pani dr Magdaleny Mrugalskiej-Banaszak oraz gościa specjalnego – Pana Jana Kaczmarka (prezesa Fundacji Rozwoju Miasta Poznania), który również, ku wielkiemu zaskoczeniu widowni, okazał się być Absolwentem III LO. Oboje Państwo Absolwenci powrócili w swoich wystąpieniach do  lat  spędzonych w murach naszego Liceum, ciepło wspominając swoich nauczycieli oraz kolegów.

Pragniemy serdecznie podziękować  przedstawicielom Wydawnictwa Miejskiego Poznania, zwłaszcza Pani dyrektor Katarzynie Kamińskiej, przedstawicielom Kolegium Redakcyjnego promowanego tomu Kroniki za zorganizowanie spotkania w murach naszego Liceum, a wszystkim uczestnikom za udział w konferencji.

Mamy nadzieję, że ten miły początek  współpracy Wydawnictwa Miejskiego Poznania oraz III  Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Kantego w Poznaniu  przyczyni się być może do wydania tomu poświęconego wyłącznie historii i tradycji naszej Alma Mater.

Katarzyna Kordus