Komunikat nr 10 w sprawie drugiej próby maturalnej

KOMUNIKAT Nr 10 DYREKTORA SZKOŁY

z dn. 05.01.2017r.

w sprawie organizacji drugiej próby maturalnej

1. Próbne egzaminy maturalne organizowane przez szkołę są obowiązkowe dla wszystkich maturzystów. Nieobecność na egzaminach maturalnych może być usprawiedliwiona przez dyrektora szkoły wyłącznie na podstawie zwolnienia lekarskiego lub innego szczególnego zdarzenia losowego. Uczniowie nieobecni z powodu choroby lub innego szczególnego zdarzenia losowego mają obowiązek przystąpienia do próby w terminie dodatkowym uzgodnionym z nauczycielem przedmiotu.

W dniach próbnych egzaminów maturalnych organizowanych przez szkołę uczniowie klas maturalnych nie odbywają planowych zajęć lekcyjnych, natomiast uczniowie klas pierwszych i drugich odbywają zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zgodnie z planem lekcyjnym i planem zastępstw.

Nauczyciele mają obowiązek zaplanowania swoich zadań dydaktycznych, dostosowując je do podanych niżej terminów, biorąc pod uwagę sprawną poprawę próbnych arkuszy egzaminacyjnych oraz przygotowanie sprawozdań dla dyrektora szkoły zawierających rekomendacje do dalszej pracy (terminy poprawy i przygotowania sprawozdań  podane  w komunikacie nr 11).

2. Próbne egzaminy maturalne (tzw. druga próba) – odbędą się w szkole w następujących terminach:

– 09.01.2017r. (poniedziałek) – godz. 8.00 – j.polski – poziom podstawowy, godz.12.00 – j.polski- poziom rozszerzony,

-10.01.2017r.(wtorek) – godz. 8.00 – matematyka – poziom podstawowy, godz.12.00 – matematyka- poziom rozszerzony,

-11.01.2017r.(środa) – godz. 8.00 – j.angielski -poziom podstawowy,

godz.12.00 – j.angielski –  poziom rozszerzony,

-12.01.2017r.(czwartek)  – egzaminy na poziomie rozszerzonym z wybranych przedmiotów: godz. 8.00 – historia, fizyka, biologia, godz. 12.00 – geografia, chemia, wos.

Szczegółowy harmonogram zawierający sale dydaktyczne, w których przeprowadzane będą próbne egzamin oraz wykaz nauczycieli nadzorujących egzaminy zostały opublikowane w czwartek 5 stycznia 2017r. na tablicach informacyjnych.

Poznań, 05.01.2017r.

Katarzyna Kordus