Kolejne spotkanie z Fundacją MASZ WIELKĄ WARTOŚĆ

W dniu 30 stycznia, po zakończonych lekcjach, w naszej szkole odbyły się warsztaty, przeprowadzone przez wolontariuszy Fundacji MASZ WIELKĄ WARTOŚĆ. Mieliśmy okazję poznać osoby z niepełnosprawnością, na co dzień poruszające się na wózkach inwalidzkich. Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się, jak wygląda codzienne życie osób z niepełnosprawnością ruchową. Co robiliśmy podczas zajęć? Na początku poznaliśmy typy i budowę wózków oraz uczyliśmy się, w jaki sposób pomagać osobom z niepełnosprawnością przy wsiadaniu i zsiadaniu z nich. Następnie przyszedł czas na działania bardzo praktyczne, które uświadamiały nam,  z jakimi trudnościami na co dzień spotykają się osoby poruszające się na wózkach. Dzięki wolontariuszkom z Fundacji mogliśmy sami spróbować pokonać przeróżne przeszkody, np. schody w naszej szkole, wąskie przejścia i inne utrudnienia architektoniczne. Podczas działań poza szkołą, zdaliśmy sobie sprawę, ile niedogodności znajduje się w mieście. Dzięki współpracy uczestników szkolenia               i pracy własnych mięśni pokonaliśmy wszystkie przeszkody! Mieliśmy również przyjemność zobaczyć taniec na wózkach w wykonaniu naszych gości. Zaimponowała nam ich wielka otwartość, optymizm i radość.

Spotkanie można podsumować ważnym stwierdzeniem, że KAŻDY Z NAS MA WIELKĄ WARTOŚĆ.