Klasa II F w Toruniu

W dniach 13-14 września klasa II F uczestniczyła w wycieczce naukowej do Torunia. Głównym celem podróży było Centrum Chemii w Małej Skali. Dzięki ciekawym doświadczeniom chemicznym w Kamienicy Alchemika uczniowie poszerzyli swą wiedzę i przeżyli w miłej atmosferze niezwykłą przygodę z chemią doświadczalną oraz produkcją mydła. Warsztaty  wyrobu świec rozpoczęły się od poznania właściwości parafiny, którą należało stopić, a następnie zmieszać ze specjalnymi barwnikami. Wszyscy wykazali się kreatywnością podczas „komponowania” zapachów, kształtów, kolorów samodzielnie zaprojektowanych świec. Każdy mógł wyrazić siebie za pomocą wosku, barwy i zapachu.

Klasowej integracji sprzyjał też Escape Room, pięć  zespołów  w pięciu specjalnych pokojach rozwiązywało manualno-umysłowe zagadki, pokonując w ciągu godziny liczne przeszkody. Zwycięzcy wyszli z labiryntu 8 minut przed czasem. O zwycięstwie zdecydowały pomysłowość, spryt i przede wszystkim umiejętność pracy zespołowej.

Uroki architektury Torunia ( Rynku Staromiejskiego i Rynku Nowomiejskiego), legend związanych z miastem pozostawiły trwały ślad we wspomnieniach uczestników wycieczki.

Beata Kwiatkowska- wychowawczyni kl. II f

All-focus