Klasa 2a na Politechnice

30 marca klasa 2a wraz z paniami Małgorzatą Rożek i Agnieszką Jankowiak-Maik, udała się na Politechnikę Poznańską, która tego dnia organizowała Drzwi Otwarte dla swoich przyszłych studentów.

Mogliśmy poznać szczegóły związane z rekrutacją oraz przebiegiem studiów, dowiedzieć się, co oferuje Politechnika Poznańska po zajęciach, gdzie najlepiej zamieszkać i zjeść. Jednym słowem – poczuć atmosferę studiowania. Pracownicy i studenci z każdego Wydziału oraz Dział Kształcenia i Spraw Studenckich odpowiadali na nasze najbardziej nawet szczegółowe pytania. Tego dnia otwarte też były laboratoria i pracownie, odbywały się wykłady, prezentacje i warsztaty.

Nasza szkoła ściśle współpracuje z Wydziałem Budowy Maszyn i Zarządzania, stąd skupiliśmy się na propozycjach tego wydziału. Uczestniczyliśmy w laboratoriach wirtualnej rzeczywistości. Przekonaliśmy się, że ta najnowsza technologia ma zastosowanie nie tylko w grach komputerowych. Ciekawymi okazały się też laboratoria z optroniki prowadzone przez panią profesor Ewę Stachowską. Zobaczyliśmy unikatowe sprzęty optyczne, a także dostaliśmy próbkę zastosowania zaawansowanych metod optycznych z użyciem wibrometru holograficznego. Na końcu mieliśmy okazję zobaczyć, jak pracują studenci w laboratorium Elastycznych Systemów Produkcyjnych.

Dziękujemy pani Beacie Czerkas za możliwość uczestniczenia w pokazach i warsztatach, które pokazały, czym rzeczywiście zajmują się studenci, jakie mają możliwości rozwoju i samokształcenia.

Małgorzata Rożek

IMG_3639 IMG_3635 IMG_3633 IMG_3627 IMG_3625 IMG_3623 IMG_3618 IMG_3605 IMG_3600