Klasa 2a na Politechnice

19 kwietnia 2018r. klasa 2a wraz z Panią Małgorzatą Rożek i Panem Januszem Pużanowskim, udała się na Politechnikę Poznańską, by wziąć udział w zajęciach w ramach Drzwi Otwartych. Uczelnia, która cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży z naszej szkoły, oferowała szerokie spektrum wykładów, warsztatów, pokazów, dzięki którym można było poznać i poszerzyć swoją wiedzę o kierunkach studiów, czy po prostu poczuć atmosferę studiowania.

Zaczęliśmy od warsztatów „Ty też możesz zostać konstruktorem” zorganizowanych przez koło naukowe Prime. Mieliśmy wykazać się nieszablonowym myśleniem i skonstruować lądowisko dla … jajka. Wszystko to po to, by oczywiście jajku nic się nie stało, ale w większej mierze chodziło o pracę w grupie, słuchanie innych, wymianę pomysłów. Koordynatorzy naszych zmagań ocenili nas bardzo wysoko, więc pełni dumy ruszyliśmy na następne zajęcia. Tym razem zostaliśmy wprowadzeni w świat techniki termowizyjnej. Poznaliśmy zastosowanie kamer, przyjrzeliśmy się swoim wizerunkom w odwzorowaniu termicznym. Na końcu udaliśmy się do pracowni druku 3d. Mogliśmy przyjrzeć się procesowi tworzenia bransoletek (każda z dziewcząt dostała na pamiątkę swój egzemplarz), zobaczyliśmy prace studentów m.in. protezy rąk i stóp, ortezy, projekty szczęk, kręgów, czy nerki.  Wszystko to zrobiło na nas niesamowite wrażenie, a niektórzy z nas już myślą o kupnie swojej własnej drukarki 3d.

Dzień na Politechnice minął nam niespodziewanie szybko i intensywnie. Myślę, że dał on uczniom możliwość zapoznania się z ofertą uczelni, ale przede wszystkim zobaczenia, że studiowanie to wielka pasja.

Dziękuję Pani Beacie Czerkas za zorganizowanie naszego wyjścia oraz Panu Pużanowskiemu za okazaną pomoc.

Małgorzata Rożek

SAM_1794SAM_1781