II Miejsce w konkursie wiedzy o Wielkopolsce

Dnia 19.02.2016r. w Liceum Ogólnokształcącym im. św. Marii Magdaleny odbyła się XV edycja konkursu o nazwie: „Czy znasz swój region – Wielkopolskę?”. Nasza drużyna pod opieką prof. Krzysztofa Kubackiego po pasjonującej dogrywce stoczonej z uczniami II LO zajęła drugą pozycję. Szkołę reprezentowali:

Julia Rusińska – kl. 1B

Mikołaj Sztuder – kl. 1A

Robert Szymkowiak – kl. 2B

Bartosz Gimzicki – kl. 3B

Konkurs przebiegał dwuetapowo – najpierw w zespołach czterosobowych uczniowie rozwiązywali test trwający 45 minut, który składał się z 30 pytań. Następnie reprezentanci trzech szkół, które uzyskały najlepszy wynik, odpowiadali w składach trzyosobowych na pytania zadawane przez komisję. Pytania zawierały się w tematyce zarówno geograficznej, jak i historycznej, zatem przygotowanie do konkursu wymagało solidnej pracy uczniów.

Gratulujemy zwycięstwa uczniom X LO, a także III miejsca uczniom II LO!

Wszystkich zainteresowanych konkursem zapraszamy już na przyszłoroczną edycję, zapisy w styczniu 2017r. u prof. Kubackiego.