Home
I miejsce Jakuba Wichtowskiego
_DSC0509

I miejsce Jakuba Wichtowskiego

20 grudnia 2018 doszło do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego BOHATEROWIE NIEPODLEGŁEJ, organizowanego z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W konkursie wzięło udział 150 uczestników, a pierwsze miejsce zajął uczeń naszej szkoły, chodzący do klasycy 3C – Jakub Wichtowski.
Zdaniem komisji autor zwycięskiej pracy wykazał się wielką dojrzałością i z dbałością o każdy detal wykonaniu pracy pracy konkursowej. Forma i wieloznaczność przekazu zachwyciły jury.
Komentarz autora:
„Podchodząc do wydania tej pracy myślałem o tym, w jak najlepszy sposób pokazać jedność narodu i odpowiedzialność za naszą wolność. Narodził się pomysł, aby głównym elementem kompozycji był zwykły człowiek, Polak. Główną myślą jest pokazanie, że to MY jesteśmy bohaterami tej wolności. Postacie, które budują obrys i wypełniają „naszą sylwetkę” to portrety wybitnych Polaków żyjących w czasach 1918-2018. Są to wybitni artyści, naukowcy, politycy, działacze społeczni – wszyscy oni tworzą nasza tożsamość, naszą wolność.
 Życzenia zawarte w tekście na plakacie, nie są dokończone. Odbiorca ma za zadanie je dokończyć w swojej wyobraźni, a podpowiedzi jak je skończyć, odnajduje w napisach (skojarzeniach z wolnością) zamieszczonych w tle.”
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Agnieszka Jankowiak-Maik
IMG_2040 IMG_5484 2