Harcerze śladami Powstania

W nocy z 16 na 17 listopada 2018r., odbył się Bieg Nocny śladami Powstania Wielkopolskiego. Czym jest „Bieg Nocny”? To gra miejska organizowana przez Hufiec Poznań „Siódemka”, w której uczestnicy w grupach (od 3 do 8 osób) poruszają się między punktami wyznaczonymi w ważnych dla miasta Poznania miejscach. Bieg był skierowany głównie do harcerzy, ale nie tylko. Centrum wydarzenia stało się  VIII Liceum Ogólnokształcące.

Uczniowie naszej szkoły, którzy należą do drużyn harcerskich w różnych szczepach, również wzięli w nim udział. Uczestnicy w zależności od wieku i preferencji mogli wybrać trasę; HS (Starszoharcerska) – dla osób w wieku gimnazjalnym- w godzinach 20: 00-24: 00); trasa WI (Wędrowniczo – Instruktorska) – dla osób powyżej 16. roku życia w godzinach 22: 00-3: 00; trasa rowerowa WI (Wędrowniczo – Instruktorska) – dla osób powyżej 16. roku życia w godzinach 22:30-3:00. Każda zgłoszona grupa przemierzała trasę między punktami, w których należało odnaleźć ukrytą kartkę. Zawierała ona zagadkę,  pytania związane z Powstaniem oraz zaszyfrowaną wiadomość dotyczącą lokalizacji następnego punktu. Odległości między kolejnymi miejscami zależały od wybranej trasy. HS – 400-700 metrów, WI 700 – 1100 metrów a rowerowa 2,2 – 3km. Bieg Nocny kończył się w VIII LO Uczestnicy otrzymali ciepły posiłek i mogli przenocować do porannego ogłoszenia wyników lub udać się na wspólne śpiewanie do kawiarenki, w której gra w „piłkarzyki” sprzyjała integracji. Bieg zakończył się porannym apelem, na którym ogłoszone zostały wyniki.

Irena Linka i Wiktoria Pawlak – uczestniczka Biegu