Getting to know other cultures – Mauritius

Czerwony oznacza czasy niewolnictwa. Niebieski to symbol Oceanu Indyjskiego. Żółty to słońce. Zielony – trzcina cukrowa. Brzmi znajomo? To symbolika kolorów flagi Mauritiusa, wyspy położonej niedaleko Madagaskaru, która jest turystycznym rajem ostatnimi czasy. Nasi uczniowie z klas pierwszych w dniu 6.02.2019r. mieli okazję przyjrzeć się jej nieco bliżej dzięki spotkaniu z Premą Kanakiah, która z tej wyspy pochodzi a przebywa obecnie w Poznaniu w ramach wolontariatu. Prema zaprezentowała swój kraj w formie gry zespołowej-quizu. Uczniowie bardzo chętnie włączyli się do zabawy a przy okazji szlifowali język angielski w praktyce. Co ciekawe, językiem funkcjonującym w instytucjach użytku publicznego na Mauritiusie jest właśnie angielski, choć na co dzień stosuje się francuski lub lokalny język kreolski. Uczniowie poznali też produkty z jakich znany jest Mauritius, narodowe święta oraz sposób ich celebrowania, czy też lokalną muzykę zwaną Sega.

Beata Bartłomiejczak

20190206_105057 20190206_110132 20190206_110647