Getting to know other cultures – Germany

We wtorek 25.02.2020r. miało miejsce kolejne spotkanie z serii dotyczącej poznawania innych kultur. Tym razem nie była to aż tak odległa kultura, bo Rebecca Flath, wolontariuszka, która spotkała się z uczniami pochodzi małego niemieckiego miasteczka. Rebecca warsztatami w III LO z uczniami klas drugich (2 a, c, e i f) zakończyła swój prawie roczny wolontariat w Polsce. Zajęcia odbywały się po angielsku, choć były i niemieckojęzyczne elementy w grupach, które uczą się też niemieckiego jako drugiego języka obcego. Rebecca opowiedziała o tym z czego słynie region Niemiec, z którego pochodzi a także podzieliła się pozytywnymi wrażeniami z naszego kraju. Nasi uczniowie z kolei mogli się dowiedzieć jakie miejsca “u sąsiadów” warto odwiedzić i czym różni się system edukacyjny w Niemczech od polskiego.