Home
FOTOGRAFOWANIE PTAKÓW ZAWSZE BYŁO MOJĄ PASJĄ…..

FOTOGRAFOWANIE PTAKÓW ZAWSZE BYŁO MOJĄ PASJĄ…..

FOTOGRAFOWANIE PTAKÓW ZAWSZE BYŁO MOJĄ PASJĄ…..

 

Ptaki interesowały mnie od dziecka,  zdjęcia robiłem rano, gdy można zaobserwować największą  aktywność skrzydlatych przyjaciół. Wszystkie ptaki – poza kawką i gawronem- żyją w mojej okolicy.

Obserwowałem:  bociana białego, łabędzia niemego, dzięcioła czarnego, pliszkę siwą i żółtą, szczygła, trznadla. Każde ujęcie ptaków jest inne, np. pliszkę siwą sfotografowałem , gdy rozciągnęła skrzydło, wychwyciłem akrobatykę wróbli i bocianów.  Wróbla mazurka udało mi się ująć z boku i z przodu. Najbardziej fascynujące było jednak czołganie się do żurawi  i przeciskanie się przez krzaki do dzięcioła czarnego. Czaplę można jedynie obserwować                           z odległości 40 metrów, ale sikora bogatka pozwala już podejść do siebie na 1,5 m. Ciekawą parę tworzą kawka z gawronem. To zdjęcie zatytułowałem „Ochrona osobista”.

I miejsce w konkursie „Ptaki chronione w Polsce” jest podsumowaniem mojej pasji. Nagrody nie są ważne( choć nowy aparat fotograficzny bardzo się przyda),  cieszy mnie to, że mogę podzielić się swoimi przyrodniczymi wrażeniami z innymi i zwrócić uwagę oraz uwrażliwić innych na piękno otaczającej natury.

23 października br. w Zespole Szkół Komunikacji w Poznaniu odbyło się spotkanie z nagrodzonymi.

                                     Wojciech Szyk z III f

 

Proszę kliknąć, aby zobaczyć.