Finał konkursu Wiedzy o II wojnie światowej

25 IV 2017 r. odbył się finał IV Szkolnego Konkursu Wiedzy o II Wojnie Światowej.
Konkurs miał charakter dwuetapowy – w pierwszej części uczniowie rozwiązywali test wiedzy a następnie najlepsi z nich przystąpili do rywalizacji w wypowiedzi ustnej, bazującej na zasadach odpowiedzi w olimpiadzie historycznej. Uczniowie losowali 2 zagadnienia, spośród których wybierali temat swojej wypowiedzi. Komisja oceniała poprawność merytoryczną i konstrukcję wypowiedzi, myślenie przyczynowo-skutkowe, prezentację opinii uznanych historyków oraz formułowanie własnych sądów dotyczących zjawisk historycznych. Poziom rywalizacji był niezwykle wysoki!
Ostateczne wyniki prezentują się następująco:
I miejsce Maciej Szczurek 3d
II miejsce Tobiasz Dworak 1d
III miejsce Marcin Przewoźny 1c
Wyróżnienia: Julia Czyż 1f, Bartosz Kozaczuk 2d
Współorganizatorem konkursu był Hubert Węcławek, laureat Olimpiady Historycznej w roku 2015/2016.
Serdecznie gratulujemy uczestnikom i zwycięzcom i zapraszamy na przyszłoroczną edycję.
Agnieszka Jankowiak-Maik