Eliminacje Centralne Olimpiady Artystycznej

W dniach od 15 do 18 kwietnia uczennica naszej szkoły, Zuzanna Majek z klasy 3f bierze udział w Eliminacjach Centralnych Olimpiady Artystycznej w sekcji historii sztuki. Uczestnicy ostatniego etapu Olimpiady mierzą się najpierw z faktograficznym testem z dziejów sztuki, później zaś – z porównawczą analizą dzieł sztuki z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie. Ci z uczniów, którzy uzyskają co najmniej 20 punktów w etapie pisemnym, zostają finalistami i ubiegają się w etapie ustnym o tytuł laureata Olimpiady Artystycznej. Ostateczne wyniki poznamy już w czwartek, tymczasem trzymamy kciuki za Zuzię i mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli poinformować Państwa o jej kolejnych sukcesach w Olimpiadzie.