Dzień Współpracy na Uniwersytecie Przyrodniczym

8 lutego 2018 r., Uniwersytet Przyrodniczy przygotował  „Dzień Współpracy” , w którym wzięli udział uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Kantego w Poznaniu.

Naszą szkołę reprezentowała klasa 3b, uczestnicząc w bogatym programie przygotowanym przez Wydział Ekonomiczno –  Społeczny Uniwersytetu Przyrodniczego.

Uczniowie brali udział w sesji plenarnej i wysłuchali następujących wystąpień:

Wystąpienia:

• dr hab. Cezary Mądrzak, Prorektor ds. studiów, UP P-ń
  • dr hab. Walenty Poczta, Dziekan WE-S, UP P-ń
  • dr hab. Rafał Baum, prof. nadzw. UPP, prodziekan ds. studiów WE-S, UP P-ń
  • Przedstawiciel Wydziałowego Samorządu Studenckiego
  • Informacja na temat ogólnopolskiego konkursu „Zostań Ekonomistą” oraz programu stażowego na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, pt. „Studiujesz – praktykuj”.

Kolejne punkty programu to:

Quiz ekonomiczny – Maria Pucek-Clausen i Jan Maciaszczyk otrzymali nagrody za zwycięstwo w quizie

The Future of work – dr Anna Wielicka-Regulska

Warsztat

Małżonkowie i majątek…czyli uczucia w ramach paragrafu – dr Izabela Hasińska

Mam nadzieję, że udział w zajęciach akademickich zorganizowanych przez Uniwersytet Przyrodniczy, był interesujący dla uczniów i zachęci ich do wybrania kierunków studiów na tej poznańskiej uczelni.

Elżbieta Sroka

DW_1a DW_24