Dzień Patrona Szkoły

W ubiegłą sobotę 20.10 obchodziliśmy wspomnienie liturgiczne  św. Jana Kantego. Z tej okazji Dzień  Patrona Szkoły jest zawsze połączony z Dniem Nauczyciela, czyli w tym roku świętowaliśmy 12 października, w piątek uroczystym apelem, na którym klasy pierwsze złożyły swoje ślubowanie.

Pani Dyrektor  podkreśliła, że wartości wymienione w rocie ślubowania są uniwersalne i ponadczasowe, życząc by nowo przyjęci uczniowie III LO realizowali je na co dzień.

Został też przekazany szkolny sztandar z wizerunkiem św. Jana Kantego kolejnemu pokoleniu klas II.

Następnie, jak co roku, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu dla klas I  o „Historii Szkoły i jej Patronie św. Janie Kantym”. Najlepsi z każdej klasy stanęli do boju o pierwsze miejsce odpowiadając ( na forum!) na wiele szczegółowych pytań, wykazując się niemałą wiedzą. A oto wyniki:

I miejsce – Amelia Czernik 1B

II miejsce – Anna Habrych 1E

III miejsce – Kaja Gruchot 1F

Gratulujemy wszystkim, którzy starali się zdobyć jak największą wiedzę o naszej szkole i św. Janie Kantym i życzymy, by mogli tym bardziej wcielać w życie ideały, którymi żył nasz Patron.

1. Małgorzata Ślęzak
  2. DN-2 DN-6 DN-10