Dzień Krwiodawstwa

10 grudnia odbył się w naszej szkole Dzień Krwiodawstwa. Wzięło w nim udział 36 dawców. Po zakwalifikowaniu krew oddały 24 osoby, co łącznie pozwoliło na zebranie aż 10800 ml krwi. Bez wątpienia taka ilość pozwoli na uratowanie wielu zagrożonych utratą życia istnień ludzkich. Oddanie krwi jest wielkim darem dla drugiego człowieka, gdyż współczesna nauka nie zna sposobu na jej laboratoryjne pozyskanie, nie można jej też zastąpić żadną inną substancją, i w efekcie tylko Krwiodawcy są źródłem tego bezcennego leku. Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego po raz kolejny udowodnili, że mają wielkie serca, a idea humanitaryzmu nie jest im obca. Oddanie krwi jest największym dowodem ludzkiej solidarności. Dziękuję maturzystom i zapraszam uczniów obecnych klas drugich do udziału w Dniu Krwiodawstwa w 2014 roku.

Rafał Polowczyk

Opiekun Szkolnego Koła PCK