Dwóch Janów

Dwóch Janów, o. Jan Góra i J.Grzegorczyk, o R.Brandstaetterze

W ramach realizacji projektu ,,Na literackich szlakach. Śladami Romana Brandstaettera” 25.11.2014 klasa 2D wraz z wychowawcą – panią prof. Beatą Błaszczyk -wybrała się na spotkanie z ojcem Janem Górą i panem Janem Grzegorczykiem.

Spotkanie miało miejsce w klasztorze dominikańskim przy ulicy T. Kościuszki 99 w Poznaniu. Żeby podnieść rangę spotkania, odbyło się ono w lektorium im. Romana Brandstaettera. Gospodarze – ojciec Jan Góra i pan Jan Grzegorczyk -bardzo ciekawie przybliżyli postać niedocenionego za życia pisarza. Relację ze spotkania można obejrzeć na stronie https://www.youtube.com/watch?v=iuM-MqhnQwM&feature=youtu.be.

Spotkanie poprowadził Oskar Kida, a za nagranie odpowiedzialny był Mateusz Mordalski ze szkolnej telewizji ,,Kanciasta TV”. Zarówno uczniowie, jak i pani prof. Beata Błaszczyk byli bardzo zadowoleni z tego spotkania. Otworzyło bowiem przed nami kolejny szlak literacki.

Wkrótce, podczas sesji klasy 2d (10 lutego) , będziemy mogli obejrzeć film o pisarzu zatytułowany ,,Jestem, gdy jestem dobry”, który jest owocem wcześniej wspomnianego projektu edukacyjnego .

W imieniu klasy 2D serdecznie zachęcam do obejrzenia filmu i zainteresowania się postacią Romana Brandstaettera oraz jego twórczością.

Oskar Kida

gora1 gora2