Drodzy Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie i Absolwenci!

My, uczniowie klasy II d, pragniemy włączyć się w pomoc 4-letniej Amelce, chorej na neuroblastomę, czyli złośliwy nowotwór współczulnego układu nerwowego. Jest to dla nas niezwykle ważna kwestia, ponieważ Dziewczynka mieszka kilka kilometrów od Poznania.

Amelia choruje od 1,5 roku. Raz już wygrała walkę, tym razem rak zaatakował kości piszczelowe i podudzia. Niestety, Dziewczynka nie otrzyma ponownej refundacji immunoterapii, która może uratować Jej życie, a która wynosi prawie milion złotych. Znaczną część niezbędnej kwoty udało się zebrać, jednak nadal brakuje  ponad 350 tysięcy. Kwotę trzeba zebrać do połowy października, a czasu jest coraz mniej.

Wspólnie możemy zdziałać wiele! Każda symboliczna złotówka w tym przypadku jest na wagę złota. Jako uczniowie zwracamy się z ogromną prośbą, aby zainteresować się losem Amelki i w miarę możliwości wspomóc Jej leczenie za pośrednictwem fundacji Siepomaga.

Kilka słów od Rodziców Amelki:

Odkąd Amelka walczy z “robaczkiem”, nie wiemy, czym są przespane noce. Ciągły strach, niepewność… Rozmowy z lekarzami, innymi rodzicami. Kołaczące gdzieś w głowie imiona tych dzieciaczków, których poznaliśmy na oddziale, a którzy są już po tej drugiej stronie. Zostawiają po sobie puste łóżeczko, ale każdy z nich walczył jak gladiator o swoje krótkie życie i o żadnym z nich nigdy nie zapomnimy. Amelka posiada silniejsze serce i mocniejszego ducha niż my, jednak choroba bezlitośnie sponiewiera jej ciało. Musimy je wzmocnić, ale sami nie damy rady. Wiem, że prosimy o wiele… Nasza córcia to więcej niż wiele… To cały nasz świat. Tylko z Waszą pomocą możemy ją uratować przed tym okrutnym mordercą!

Liczymy na Wasze zrozumienie i dobre serce.

uczniowie kl. II d