DNI AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ I ZDROWEGO ODŻYWIANIA

W trosce o zdrowie uczniów w dniach od 31 I do 2 II 2018r. w naszej szkole odbyły się Dni Aktywności Fizycznej i Zdrowego Odżywiania. W ramach zajęć przygotowanych przez nauczycieli biologii i wychowania fizycznego, uczniowie wzięli udział w wykładach, dotyczących profilaktyki nowotworów, szczególnie raka piersi i jąder. Już drugi raz te ciekawe zajęcia poprowadzili Pani Agnieszka Jędrzejczak i Pan Łukasz Szczepański z Wydziału Profilaktyki                             i Epidemiologii w Centrum Onkologii w Poznaniu.

Pan Profesor Mikołaj Komorowski przeprowadził wykład, dotyczący profilaktyki zakażeń HPV. Po raz pierwszy gościł w murach szkoły Pan Marcin Jackowiak, student III roku dietetyki AWF, wielki propagator zdrowego odżywiania, były piłkarz, który w ciekawy sposób opowiadał o zdrowych nawykach żywieniowych, szkodliwości napojów energetyzujących i podważył mity dotyczące odżywiania.

W ostatnim dniu gościliśmy również po raz drugi studentkę IV roku dietetyki na Uniwersytecie Przyrodniczym- Panią Magdalenę Wiśniewską.                    W ramach warsztatów można było przygotować zdrowe, smaczne i słodkie   przekąski.

W ramach zdrowej aktywności fizycznej przez trzy dni od samego rana do godzin popołudniowych na parkiecie sali gimnastycznej rywalizowały między sobą drużyny piłki siatkowej. W tym roku zgłosiły się wszystkie klasy. Mecze momentami były zacięte, bardzo emocjonujące i na bardzo wysokim poziomie. Dostarczyły wielu sportowych wrażeń i mnóstwo śmiechu. W finałowym meczu klasa II d uległa rywalowi – II b, która otrzymała tytuł zwycięzcy turnieju.

Szczególne podziękowania należą się naszym absolwentom- byłym siatkarzom, którzy zawsze z chęcią wracają w mury naszej szkoły i w ciągu trzech dni sędziowali mecze siatkówki.

Dni Aktywności Fizycznej i Zdrowego Odżywiania dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu pozytywnych emocji, bo „W zdrowym ciele zdrowy duch”!

Karolina KurekDSC_0801 (2) DSC_2653 (2) DSC_2807 (2) DSC_2881 (2) DSC_2886 (3)

DSC_0021 DSC_0029 DSC_0053 DSC_0058 DSC_0062 (2) DSC_0064 (2) DSC_0507 (2)DSC_0511 DSC_0567 (2) DSC_0568 (2) DSC_0613 (2) DSC_0673 (2) DSC_0747