Dni Aktywności Fizycznej i Promocji Zdrowia!

W dniach 1-3 stycznia 2016 roku odbyły się w naszej szkole Dni Aktywności Fizycznej i Promocji Zdrowia! Są one częścią realizowanego projektu „Wybieram Zdrowie”. Podczas tych trzech dni skrócono lekcje do 30 minut, aby młodzież mogła uczestniczyć w:

– sesji naukowej

-warsztatach profilaktycznych

-wykładach dotyczących profilaktyki zakażeń HPV,

-Mistrzostwach Szkoły w piłce siatkowej mieszanej,

– prezentacji zdrowych przekąsek przygotowanych przez uczniów.

Nasz event przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego i biologii!

Sesja naukowa „Wpływ tłuszczów i cukrów na nasz organizm”

Podczas sesji uczniowie klasy II F przedstawili wady i zalety spożywania tłuszczów i cukrów oraz ich pozytywny i negatywny wpływ na organizm człowieka. Udowodnili, że spożywanie ich w odpowiednich ilościach ma pozytywny wpływ na organizm i zdrowie człowieka.

Zaprezentowano również metody prawidłowego i nieprawidłowego sposobu odchudzania.

Miło nam poinformować, że w sesji wzięli udział przedstawiciele poznańskiej AWF:

Dziekan Wydziału WFSiR prof. dr hab. Jacek Lewandowski oraz Kierownik Zakładu Dydaktyki Aktywności Fizycznej prof. AWF dr hab. Michał Bronikowski.

Warsztaty profilaktyczne dla dziewcząt „Profilaktyka raka piersi”

Podczas zajęć uczennice uczyły się jak samodzielnie wykonywać samobadanie i kiedy je przeprowadzać. Na specjalnym fantomie sprawdzały, gdzie i w jaki sposób można wykryć nieprawidłowości. Poznały procedury zachowań po wykryciu jakichkolwiek nieprawidłowości.

Cieszył nas fakt, że dziewczęta miały sporo pytań do prowadzącej warsztaty pani prof. Teresy Kolasińskiej!

Warsztaty profilaktyczne dla chłopców „Profilaktyka raka jąder ”

Zajęcia warsztatowe odbywały się na zasadzie projekcji prezentacji i dyskusji. Uczestnicy warsztatów poznawali sposoby i zasady higieny układu rozrodczego, samobadania pod kątem wad rozwojowych i chorób. Dowiedzieli się, jakie mogą wystąpić nieprawidłowości i co powinno ich zaniepokoić. Prowadzący warsztaty pan prof. Mikołaj Komorowski odpowiadał na szereg nurtujących młodych mężczyzn pytań. Większość z tych pytań młodzi ludzie mogliby zadać swoim ojcom!

Cieszy nas duża frekwencja na tych warsztatach!

Mistrzostwa Szkoły w piłce koszykowej mieszanej

Przez trzy dni w sali gimnastycznej naszej szkoły odbywały sie Mistrzostwa Szkoły w piłce siatkowej mieszanej. Warunkiem przystąpienia do rozgrywek było przygotowanie i prezentacja zdrowego posiłku. Niestety, przykro mi to powiedzieć, ale muszę: większość klas poszła na tzw. łatwiznę i zadowoliła się przyniesieniem owoców!

Pochwalić muszę klasy, które się wywiązały z zadania i zdrową przekąskę przyniosły! A były to: klasa druga A, druga C, pierwsza B, pierwsza F!

Zgłosiło się 15 reprezentacji klasowych. Każda drużyna musiała mieć na boisku minimum dwie dziewczyny lub dwóch chłopców. Mecze rozegrano w dwóch grupach systemem każdy z każdym. Rozegrano w sumie 53 spotkania. W finale spotkały się reprezentacje klasy III C i III A.

Wygrała klasa III C i zdobyła tytuł Mistrza Szkoły. W meczu o miejsce trzecie klasa II C pokonała klasę drugą F.

Odbył się również, szalenie atrakcyjny, mecz pokazowy pomiędzy drużyną złożoną z nauczycieli i organizatorów a Mistrzem. Była dobra zabawa, dużo śmiechu i bardzo głośny doping kibiców. Mecz wygrali nauczyciele! Chcę dodać że nauczyciele i organizatorzy przygotowali niespodziankę – wystąpili w niezwykle oryginalnych strojach! Jakich? Obejrzyj zdjęcia!!!!

Serdecznie dziękujemy organizatorom za fantastycznie sprawne przeprowadzenie Mistrzostw!!!

Byli to: Mikołaj Siwierski, Maciej Durski, Maria Zienkiewicz, Adrianna Szymańska, Patrycja Walczak i Kaja Siwińska – wszyscy z klasy III B!

Im zawsze się chce!!!

Do zobaczenia za rok!