Czwartek w Trójce z twórczością Olgi Tokarczuk

,,Niektórzy lubią poezją…”, niektórzy lubią pisać,  niektórzy lubią czytać… Wszystkich piszących i wszystkich ceniących sobie dobrą lekturę uczniowie klasy II d i I d zapraszają 12.12.br., o godz. 16.30 do szkolnej auli.

Czwartkowe popołudnie poświęcone będzie Oldze Tokarczuk, a gościem wieczoru- dr Radosław Piętka, który wygłosi wykład Powieść jako jeden z ,,największych

wynalazków człowieka” (eksperymentatorski charakter ,,Biegunów” O. Tokarczuk).

Ponadto swoje prezentacje przedstawią Maja Włodarczyk (sylwetka i twórczość Noblistki) oraz Maksymilian Kuznowicz (warsztat pisarski Olgi Tokarczuk). Proza Noblistki zaistnieje również w wykonaniu głosowym uczniów naszej szkoły.

Wszystkich zainteresowanych prozą Olgi Tokarczuk zapraszamy do szkolnej auli 12 grudnia. Zachęcamy również do interpretacji głosowej fragmentów prozy autorki ,,Ksiąg Jakubowych”. Czekamy na Wasze zgłoszenia (Beata Błaszczyk, s.109).

uczniowie klas humanistycznych

z opiekunem