Chcemy być energooszczędni

Dnia 18. 06. 2014, czując już koniec roku szkolnego, udaliśmy się (tzn.: klasy 1c, 2c i 2a) na Politechnikę Poznańską na Wydział Budownictwa. Tam zostaliśmy powitani przez dr inż. Katarzynę Rzeszut, która  w specjalnie przygotowanym dla nas wykładzie, przybliżyła nam zagadnienia związane z budownictwem energooszczędnym. Podczas prelekcji pojawiło się sporo nowych pojęć, ale w takiej formie, że słuchało się tego z wielkim zaciekawieniem. Pani Rzeszut z ogromnym zapałem przekazywała nam idee budowy domów pasywnych. Chcielibyśmy, by tak jak nam powiedziała: patrzeć, aby dostrzegać możliwości oraz sposoby oszczędzania energii. Potem podzieleni na grupy zwiedziliśmy projekt domu pasywnego. Pasjonat – pan Eugeniusz  – pokazał i objaśniał nam m.in. jak unikać „mostków termicznych”, jaka jest zasada funkcjonowania takiego domu. Dowiedzieliśmy się sporo o materiałach budowlanych, mieliśmy okazję zobaczyć przekrój okna, przekonaliśmy się, że stolarka okienna jest bardzo ważnym elementem budynku.

Wyjście na Politechnikę Poznańską okazało się bardzo pouczające. Miło było się przekonać, że uczelnia ta oferuje swym studentom nie tylko rewelacyjnych teoretyków, ale i świetnych praktyków.

Dziękujemy serdecznie pani Rzeszut i panom Eugeniuszowi Wolkowi i Grzegorzowi Matuszczakowi, którzy z tak wielkim zaangażowaniem oprowadzali nas po uczelni.

Małgorzata i Rafał Rożek