Home
ART-SPOTKANIA
art spotkania

ART-SPOTKANIA

ART-Spotkania

Interdyscyplinarne spotkania artystyczne

 

Zapraszamy na spotkanie w ramach:

„Art-spotkania” interdyscyplinarne zajęcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Chcemy przybliżyć młodzieży zagadnienia związane z szeroko pojętą sztuką, specyfiką zawodu artysty, a także zachęcić do samodzielnej aktywności twórczej.

 

ART- SPOTKANIA to: wernisaże, koncerty, pokazy taneczne, warsztaty literackie i plastyczne, prezentacje i panele dyskusyjne.

 

Do tworzenia oferty zajęć zapraszamy nauczycieli z naszego Domu Kultury reprezentujących różne dziedziny sztuki.

Działania odbywają się w ramach projektu Zawód – Artysta, który przybliża młodzieży szkół ponadpodstawowych specyfikę zawodów związanych z muzyką, literaturą, teatrem i malarstwem.

Czy to hobby?  Praca? Czy może sposób na życie? Każdy może się dowiedzieć i sprawdzić, czy jest dla coś niego w obrębie poszczególnych artystycznych zawodów.

 

 

Cele warsztatów:

– rozbudzanie i rozwijanie wyobraźni artystycznej,

– kształtowanie wrażliwości na sztukę,

– rozwijanie kreatywności i postaw aktywnych,

– inspirowanie do twórczych poszukiwań,

– przybliżenie pojęć związanych ze sztuką,

– wsparcie w poszukiwaniu swojej drogi życiowej.

 

 

Zachęcamy do udziału.

Zajęcia odbywają się w MDK nr 2 od września.

Istnieje możliwość ustalenia indywidualnych terminów oraz umówienia warsztatu w Waszej szkole.

 

Krzysztof Musiał

Małgorzata Głazowska

Młodzieżowy Dom Kultury nr 2

w Poznaniu

 

O NAS

Małgorzata Głazowska

Urodzona 15.08.1977 roku w Poznaniu. Absolwentka filologii polskiej UAM w Poznaniu oraz studiów podyplomowych na WNS UAM. Pasjonatka książek i wszystkiego, co z nimi związane. Organizatorka inspirujących warsztatów literackich, teatralnych, dziennikarskich, spotkań z autorami książek dla dzieci i dorosłych. Przez 14 lat nauczycielka języka polskiego, prowadząca warsztaty artystyczne dla młodzieży gimnazjalnej. Prowadziła audycje autorskie w lokalnej rozgłośni radiowej. Obecnie prowadzi zajęcia literackie i pełni funkcję wicedyrektora w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Poznaniu.

 

Krzysztof Musiał

Urodzony 29.02.1972 roku w Słubicach. Absolwent WSSS w Poznaniu – 2001 r. Dyplom z wyróżnieniem z malarstwa u prof. J. Świtki oraz aneks z malarstwa ściennego w pracowni prof. M. Łubowskiego. Ponadto absolwent Wydziału Edukacji Artystycznej ASP w Poznaniu w 2003 r. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Pracuje jako wykładowca malarstwa w Collegium Da Vinci w Poznaniu oraz jako instruktor rysunku i malarstwa w MDK nr 2 w Poznaniu. Autor ponad 70 wystaw w kraju i za granicą.