„Arduino & Raspberry Pi Day 2019”

KONKURS OGÓLNOPOLSKI

Dnia 16 marca odbył się w Katowicach konkurs

Arduino & Raspberry Pi Day 2019

wzięli w nim udział pasjonaci elektroniki z całej Polski. Najmłodszym uczestnikiem był uczeń naszej Szkoły Mateusz Koza, który zajął  w nim I miejsce i zdobył główną nagrodę – voucher na szkolenie SolidWorks .

Mateusz skonstruował skaner 3D, za pomocą którego można wykonać trójwymiarowe modele wielkogabarytowych obiektów. Wszystkie projekty biorące udział w konkursie oceniane były pod kątem kreatywności, innowacyjności oraz włożonej pracy. Autorski schemat elektroniki oraz sposób wykonania robota zyskał uznanie w oczach ekspertów.

Wcześniej Mateusz prezentował swój skaner podczas sesji fizycznej 08.03.2019r. w III Liceum Ogólnokształcącym.

Życzymy Mateuszowi dalszych sukcesów, tym bardziej, że w jego planach jest budowa radioteleskopu.

Emilia Misch  – nauczyciel fizyki

IMG_20190317_155027_170