AKCJA FUNDACJI REDEMPTORIS MISSIO

Uwaga! Uwaga! Rusza druga edycja Akcji „Kup Pan szczotkę!” Dobrych Ludzi uprasza się o udostępnianie tej dobrej informacji :).

Takimi słowami Fundacja Pomocy Humanitarnej w Poznaniu rozpoczęła akcję zbierania szczoteczek i  past do zębów.

Informacje szczegółowe na stronie:

W 2014 roku, podczas pierwszej edycji akcji, zebrano około 25 tysięcy szczoteczek i past do zębów, które zostały wysłane do past afrykańskich.

Bieda i choroby są największymi problemami Kameruńczyków, których, między innymi, wspiera fundacja Redemptoris Missio. W Abong- Mbang istnieje polski gabinet stomatologiczny, jedyny w promieniu 200 kilometrów.

Zawsze warto pomóc potrzebującym.

Na terenie naszego liceum akcję koordynuje klasa 3e. Do uczniów tej klasy, do końca września, można przynieść szczoteczki, pasty do zębów. Uczniowie zajmą się ich magazynowaniem i dostarczeniem do siedziby fundacji w Poznaniu.

Można też skontaktować się z paniami: siostrą Małgorzatą Ślęzak i Alicją Frydą- Trafny (wychowawcą klasy 3 e).