Home
ZAPROSZENIE RODZICÓW DO UDZIAŁU W ZDALNYCH SPOTKANIACH DYSKUSYJNYCH

ZAPROSZENIE RODZICÓW DO UDZIAŁU W ZDALNYCH SPOTKANIACH DYSKUSYJNYCH

Zapraszamy na dwa spotkania dyskusyjne, które odbędą się w formie on-line dla rodziców uczniów i uczennic naszej szkoły.

– 10 listopada br. (wtorek), godz. 18:00 – 19:30

Temat spotkania: Jak budować relacje z nastolatkiem, czyli kilka słów o motywacji, poczuciu wartości i komunikacji oraz o tym, jak z tym wszystkim nie zwariować?

Prowadzenie: dr Lucyna Myszka-Strychalska

Zgłoszenie należy przesłać do 9 listopada br. do godz. 12:00.

– 17 listopada br. (wtorek), godz. 18:00 – 19:30

Temat spotkania: Kariera, praca, sukces – wymarzona triada czy koszmar współczesności?

Prowadzenie: dr Anna Wawrzonek

Zgłoszenie należy przesłać do 16 listopada br. do godz. 12:00.

Poniżej znajdują się notki biograficzne zaproszonych ekspertek.

Prosimy o informację poprzez dziennik MOBI (p. Katarzyna Banaszak) lub na adres: doradcazawodowy@lo3.edu.pl, kto spośród Państwa jest zainteresowany udziałem w spotkaniu / spotkaniach.

Ze względu na charakter spotkania (forma dyskusji) – liczy się kolejność zgłoszeń. W jednym spotkaniu może wziąć udział maksymalnie 15 rodziców.

Bardzo zachęcamy do udziału – będzie czas zarówno na przekazanie ważnych merytorycznie treści, ale przede wszystkim będzie czas na dyskusję, rozmowę, możliwość podzielenia się oraz uzyskania odpowiedzi na ważne pytania ze strony rodziców.

Spotkania odbędą się w formie zdalnej. Nie potrzeba posiadać dodatkowego oprogramowania. Wystarczy dostęp do komputera z dostępem do internetu oraz do mikrofonu (który wbudowany jest w każdy laptop). Do osób zgłoszonych prześlemy link umożliwiający udział w spotkaniu dyskusyjnym.

Ponadto jeżeli są Państwo zainteresowani innym tematem tego typu spotkań on-line to bardzo prosimy o informację zwrotną i wskazanie obszaru tematycznego – postaramy się odpowiedzieć na wskazane potrzeby z Państwa strony.

INFORMACJE O EKSPERTKACH:

Dr Lucyna Myszka-Strychalska – pracuje w Zakładzie Pedagogicznych Problemów Młodzieży na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Posiada także doświadczenie praktyczne na stanowisku socjoterapeuty. Zainteresowania naukowe dr Lucyny Myszki – Strychalskiej oscylują wokół szeroko pojętego fenomenu młodzieży analizowanego w kontekście przemian społeczno-kulturowych współczesnego świata, co znajduje swoje odzwierciedlenie w jej aktywności naukowo – badawczej. Swoją szczególną refleksję poświęca zagadnieniom związanym z planowaniem kariery zawodowej przez młodych ludzi, przyjmowanym przez nich orientacjom zawodowym oraz ich przygotowaniu do aktywnej partycypacji w przestrzeni elastycznego rynku pracy.

Dr Anna Wawrzonek – dr n. hum., pedagog, doradca zawodowy, adiunkt w Zakładzie Kształcenia Ustawicznego i Doradztwa Zawodowego na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w polityce rynku pracy, zagadnieniach partnerstwa społecznego oraz doradztwie zawodowym. Realizuje projekty badawcze i szkoleniowe dla instytucji edukacyjnych, organizacji pozarządowych oraz instytucji rynku pracy. Autorka artykułów z zakresu rynku pracy i doradztwa zawodowego. Współautorka programu z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego dla uczniów i nauczycieli szkół zawodowych „I Ty możesz kształcić mistrzów” oraz książek „Praca w Polsce Dobry Start. Ankieta rejestracyjna dla obcokrajowców” (KOWEZiU 2007) oraz „Między szkołą a rynkiem pracy. Doradztwo zawodowe w szkołach zawodowych” (Difin 2012).

Zespół psychologiczno-pedagogiczny

Aleksandra Misiak – psycholog szkolny

Aleksandra Klimek – pedagog szkolny

Katarzyna Banaszak – szkolny doradca zawodowy