Szachowe emocje

Dnia 18 grudnia odbyły się V Indywidualne Mistrzostwa Szachowe III LO. Do udziału zgłosiła się rekordowa liczba uczestników, aż 42 uczniów z klas 1a,1b,1c, 2a,2c,3a,3b,3c i 3f. Turniej, zorganizowany w auli szkolnej przez pana Jana Pużanowskiego wspomaganego przez panią Małgorzatę Rożek, rozegrany został systemem szwajcarskim: 7 rund, 15 minut na partię. Wszystkim graczom towarzyszyły niesamowite emocje. W przerwach można było się posilić słodkościami, które zasponsorowała Rada Rodziców. Także dzięki rodzicom, pod koniec imprezy, zwycięzcy otrzymali nagrody. A kto w końcu został mistrzem szkoły? Oto wyniki:

1. Karolina Jarmużek (z klasy 1a – 6,5 punktów) nasz nowy Mistrz Szkoły!

2. Mikołaj Nowaczyk z klasy 2c – 6 punktów

3. Mirela Baranowska z klasy 1b- 5,5 punktów

4. Artur Michalski z klasy 2a – 5,5 punktów

5. Adam Kaczmarek z klasy 3a – 5,5 punktów

6. Maciej Sikorski z klasy 2a – 5 punktów

7. Paweł Czekała z klasy 3c – 5 punktów

8. Dominik Buko z klasy 3a – 5 punktów

9. Łukasz Nowaczyk z klasy 3f- 5 punktów

10. Maciej Nowak z klasy 1a – 4,5 punktów

Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju! Do zobaczenia na następnych Mistrzostwach!