100-lecie odzyskania niepodległości

Program obchodów w III LO:
X 2018 r.
Projekt edukacyjny „Bohaterowie Powstania Wielkopolskiego” we współpracy z Poznańskim Towarzystwem Przyjaciół Nauk na Forum Szkół Polskich Poznań-Europa
XI 2018 r.
9 XI 2018 r. – wystawa niepodległościowa w auli szkolnej (Violetta Dworecka w ramach pracy młodzieżowego Klubu Pamięci Powstania Wielkopolskiego)
9 XI 2018 r. – uroczysty apel w auli szkolnej, udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” – odśpiewanie 4 zwrotek hymnu narodowego, finał konkursu fotograficznego „Patriotyzm okiem młodych”, piosenka harcerska w III LO (Agnieszka Jankowiak-Maik, Mateusz Raszyński)
XI 2018 r. – pokazowa debata oksfordzka „Absolutyzm narodowy a solidaryzm. Dwie drogi do odrodzenia Rzeczypospolitej” (Agnieszka Jankowiak-Maik, Mateusz Raszyński)
XI 2018 r. – gra miejska na lekcjach historii (Mateusz Raszyński)
XII 2018 r.
Przygotowanie filmu o Powstaniu Wielkopolskim, publikacja na szkolnej stronie internetowej i kanale KanciastaTV (Agnieszka Jankowiak-Maik, Mateusz Raszyński)
II Semestr
Międzyszkolny konkurs plastyczny „Kobiety Armii Krajowej w walce o niepodległość” (Violetta Dworecka w ramach pracy Koła Przyjaciół Armii Krajowej im. F. Marciniaka)Violetta Dworecka, Agnieszka Jankowiak-Maik, Mateusz Raszyński